Małgorzata Plawgo

  • Home
  • O nas
  • Małgorzata Plawgo

Małgorzata Plawgo

Joga przyszła do mnie 9 lat temu. Niemal dosłownie.
Na parterze bloku, w którym mieszkam, otworzyło się studio jogi. Wcześniej wielokrotnie myślałam o praktyce jogi, ale ostatecznie wybierałam inne sposoby pracy z ruchem i świadomością ciała: począwszy od tańca – najchętniej flamenco i afro dance, poprzez
szkolenia z obszaru terapii tańcem i ruchem, aż po intensywną praktykę 5 Rytmów (rodzaj medytacji w ruchu), warsztaty body awareness, continuum movement, czy metody Feldenkraisa.
Moja pasja do pracy z ciałem i ruchem, była przez lata wytchnieniem od codziennej pracy w newsowej redakcji. Kiedy studio jogi pojawiło mi się niemal pod nosem, uznałam, że to znak i nie ma co dalej zwlekać.
Przez cztery lata chodziłam na zajęcia po kilka razy w tygodniu. Aż doznałam kontuzji biodra, która na wiele miesięcy wyłączyła mnie z praktyki. Kontuzja nauczyła mnie jednak respektu do ciała i akceptacji jego ograniczeń. Miałam też okazję porównać, jak wyglądało moje życie z jogą i bez niej.

I wybrałam jogę.

Dziś jestem certyfikowaną (Yoga Alliance RYT 200) nauczycielką Vinyasa Yogi. Dlaczego Vinyasa? Połączenie ruchu ze świadomym oddechem daje wspaniałe doświadczenie przepływu, niezależnie od tego, co się dzieje. Czy kolejne asany wychodzą nam świetnie, czy sprawiają trudność, nie utykamy w miejscu, nie grzęźniemy w emocjach lub natłoku myśli. Kolejny wdech, kolejny ruch i płyniemy dalej. Kiedy zaobserwowałam, że to doświadczenie z maty przenosi się na moje życie, uznałam,
że ten rodzaj praktyki jest dla mnie. Daje harmonię, pogodę ducha, elastyczność ciała i umysłu oraz umiejętność dystansowania się wobec tego, do czego jesteśmy tak bardzo
przywiązani.

Nasz zespół

Magdalena Berecka

8 lat temu w moim życiu pojawiła się joga. Od tego momentu mata jest
stałym elementem mojej codzienności.

Read More

Małgorzata Plawgo

Joga przyszła do mnie 9 lat temu. Niemal dosłownie.
Na parterze bloku, w którym mieszkam, otworzyło się studio jogi.

Read More

Andrzej Niedziela

Przygodę z jogą rozpoczynałem dwukrotnie. Pierwsze podejście trwało kilka miesięcy. Po kilku latach przerwy spotkaliśmy się z jogą ponownie - chyba już na dobre.

Read More

Hania Kwaśniewska

Swoją przygodę z jogą rozpoczęłam 13 lat temu, całkiem przez przypadek trafiając na zajęcia jogi, zamiast na fitness. I tak już z jogą zostałam.

Read More

Maja Mojzess

Na macie po raz pierwszy stanęłam kilka lat temu szukając alternatywy dla zajęć fitness. Potrzebowałam zajęć, które pozwolą mi zatrzymać się codziennym pędzie oraz ukoić nerwy. Trafiłam na zajęcia Joga Vinyasa, której pozostałam wierna do dziś.

Read More