Joga dla dzieci

  • Home
  • Zajęcia
  • Joga dla dzieci

Joga dla rodziców z dziećmi

Po dniu spędzonym przed komputerem czy w samochodzie, wracasz zmęczony do domu. Twoje ciało potrzebuje aktywności, a Twój umysł chwili wytchnienia… Ale żadne z nich nie jest przecież tak ważne, jak Twoje dziecko! Chciałbyś zrobić coś dla siebie, ale każdy dzień dzielisz między pracę a pociechę? Doskonale dbasz o rozwój swojego dziecka, zapominając o sobie? A może, przez masę pracy i stertę obowiązków, nie masz kiedy zadbać o swoje relacje z pociechą poprzez wspólne, produktywne spędzanie czasu, bo wiecznie Wam go brak? Zmień to już dziś! Przystanek Jogi w Piasecznie zaprasza na dedykowane zajęcia jogi dla rodziców z dziećmi. Zadbaj o swoje ciało i zapewnij chwilę relaksu swojemu umysłowi, jednocześnie dbając o optymalny rozwój swojego dziecka. Wzmocnij Wasze relacje, poprzez wspólną aktywność! Jeszcze się wahasz? Oto kilka powodów, dla których już dziś powinieneś zapisać się na zajęcia jogi dla rodziców z dziećmi w Przystanku Jogi Piaseczno. 

 

joga dla dzieci Piaseczno

Joga dla rodziców z dziećmi – dlaczego warto?

W dzisiejszym świecie, zdominowanym przez pracę biurową, większość czasu spędzamy w pozycji siedzącej. Każdy z nas odczuwa skutki takiego trybu życia i wie, jak wielką różnicę robi regularna dawka ćwiczeń. Nie zapominajmy jednak, że to samo tyczy się naszych dzieci! W przedszkolu czy szkole, wiele godzin spędzają na siedzeniu w ławkach. A przecież to właśnie najmłodsi mają najwięcej energii. 

Dzieciństwo jest najważniejszym okresem dla rozwoju zarówno psychicznego, jak i motorycznego. To niezwykle ważne, by zapewnić najmłodszym odpowiednie warunki do odkrywania świata i nowych możliwości. Może warto więc rozważyć jogę dla dzieci?

Zdrowe ciało, zdrowy duch!

Praktyka jogi łączy w sobie aspekty ćwiczeń fizycznych i relaksacyjnych. Joga pozwala zwiększyć siłę, elastyczność mięśni, zakres wykonywanych ruchów, a także rozładować niespożytą, dziecięcą energię w zdrowy, produktywny sposób. Do tego, joga dla rodziców z dziećmi pomoże pociechom w nabyciu właściwych postaw, doskonale przygotowując najmłodszych do radzenia sobie ze stresem i problemami w późniejszym życiu. Praktyka jogi dla dzieci korzystnie wpłynie także na psychikę dziecka, zapewniając chwilę spokoju wypełnionej rozmaitymi pytaniami głowie. 

Zajęcia jogi dla dzieci to ogólnorozwojowe ćwiczenia, które wzmocnią i właściwie ukształtują całe ciało oraz dobroczynnie wpłyną na mnogie aspekty psychiki. 

Joga dla dzieci

Oczywiście, w Przystanku Jogi w Piasecznie doskonale wiemy, jak dynamiczne jest dziecięce poznawanie świata. Dziecięca uwaga rozprasza się znacznie łatwiej, niż u ludzi dorosłych. Zajęcia jogi dla dzieci są doskonale dostosowane do potrzeb naszych najmłodszych – uczymy się przez zabawę, zapewniamy zdrową dawkę ruchu, pozwalając, by dzieci z ćwiczeń w naszej szkole wynosiły maksimum radości… a także sprawności.

joga dla dzieci

Warto pamiętać, jak ważny, z rozwojowego punktu widzenia, jest kontakt z rówieśnikami! Ćwiczenia w grupie dziecięcej na pewno pozwolą na powstanie nowych znajomości i relacji, kształtowanych podczas wspólnych zajęć.

Joga dla dzieci to zdrowa, bezpieczna i pełna radości praktyka, która pozwoli twojemu dziecku na zmaksymalizowany rozwój w optymalnych, przyjaznych warunkach.