Yin Joga

  • Home
  • Zajęcia
  • Yin Joga

Żyjemy szybko i dynamicznie, brakuje nam czasu na relaks, chwil tylko dla siebie. Kiedy ruszamy się zwykle wybieramy dynamiczne zajęcia, nastawione na efekty – siła, szybkość. Nasze ciało nie zawsze to wytrzymuje, umysł nie potrafi się zatrzymać, nawet, kiedy już bardzo tego potrzebujemy. Brzmi znajomo? 

Spróbuj Yin Jogi – łączącej mądrość jogi z tradycją medycyny chińskiej i współczesną wiedzą o anatomii. W Yin Jodze zostajemy w pozycjach na dłużej (2-5 minut), ale wchodzimy do nich z pomocami, do pierwszej granicy rozciągania. W ten sposób pracujemy z powięzią – tkanką otaczającą i przechodzącą przez nasze mięśnie, obecną w stawach. Łagodną, spokojną pracą zwiększamy swoje zakresy ruchu i dbamy o zdrowie stawów i kręgosłupa. 

Jeśli to Cię nie przekonało – Yin Joga pomaga też wyciszyć umysł, wejść do tego stanu, w którym najlepiej się regenerujemy, zasypiamy, a nawet trawimy. Praca z powięzią pozwala też wpływać na zdrowie połączonych z nimi narządów.

Zajęcia prowadzą Hania i Maria – dyplomowane nauczycielki Yin Jogi, które pokochały Yin Jogę jako idealne uzupełnienie ich dynamicznej praktyki Vinyasa Jogi. 

W życiu szukamy równowagi i to ona daje nam zdrowie i szczęście, więc jeśli Twoja codzienność jest “Yang” – energiczna i dynamiczna – Yin Joga pomoże Ci znaleźć ten element spokoju i wyciszenia. Yin Joga będzie też dobrym wyborem, jeżeli dopiero zaczynasz swoją jogową drogę i chcesz zacząć powoli.