Joga dla początkujących

  • Home
  • Zajęcia
  • Joga dla początkujących

Joga na ratunek!

Po porannej kawie szybko wybiegasz z domu, żeby zdążyć do pracy i spędzić kolejny dzień na siedzeniu w biurze, pośród papierów, przed komputerem, a może w samochodzie… Twoje ciało, wcześniej czy później zacznie odczuwać konsekwencje statycznego trybu życia. Problemy z kręgosłupem czy krążeniem, bóle szyi i karku, niewielki zakres ruchów, “zastane” mięśnie – nie wspominając już o tym, co dzieje się z Twoim umysłem! Ciągły stres, gonitwa i miliony bodźców atakujących Twoją uwagę z każdej możliwej strony, świat, który pędzi szybciej, niż może pobiec ktokolwiek z nas… Najwyższy czas się zatrzymać i zrobić coś dla swojego organizmu! Na szczęście, Przystanek Jogi w Piasecznie przybywa na ratunek, wraz z kursem jogi dla początkujących. Zrób pierwszy krok na drodze do silnego, elastycznego ciała i spokojnego, zharmonizowanego umysłu i przyjdź na nasze zajęcia. Jeszcze się wahasz? Oto kilka powodów, dla których powinieneś rzucić wątpliwości w kąt.

Dlaczego warto zapisać się na kurs jogi dla początkujących?

Praktyka jogi dobroczynnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Regularne ćwiczenia pomagają wzmocnić i uelastycznić mięśnie i stawy, zwiększyć zakres wykonywanych ruchów i poprawić ogólną sprawność i wydolność. Harmonijne połączenie płynnych przejść między kolejnymi pozycjami (asanami) wraz z ćwiczeniami oddechowymi (pranayama) pozwolą Ci osiągnąć zdrowe ciało, a w nim – oczywiście – zdrowego ducha. Praktykując jogę dla początkujących, pozbędziesz się ciągłego napięcia (które niejednokrotnie odczuwasz także w swoim ciele, na poziomie somatycznym), zredukujesz stres i odnajdziesz spokój umysłu. Na zajęciach oderwiesz się na chwilę od codziennego biegu, by potem cieszyć się długofalowymi efektami podjętej praktyki. 

Ile razy słyszałeś, by zatrzymać się i wziąć oddech? Ta rada wcale nie musi być metaforyczna, by wspomóc Cię w trudach codzienności. W Przystanku Jogi Piaseczno możesz naprawdę zaczerpnąć tchu, zaczynając już od kursu jogi dla początkujących. Weź oddech, uświadom sobie jego przepływ w ciele, zaktywizuj mięśnie oddechowe… Naucz się oddychać, uspokój umysł, wycisz się i zrelaksuj. Choćby na chwilę skup się na sobie i sam zobacz, jak znacząco regularna praktyka jogi na kursie jogi dla początkujących wpłynie na Twoją codzienność.

Joga dla początkujących

Joga kojarzy Ci się z zaawansowanymi asanami? Boisz się, że nie dasz sobie rady? Nic bardziej mylnego!  Joga dla początkujących to łagodna odmiana vinyasa jogi. Charakteryzuje się spokojnymi, płynnymi przejściami pomiędzy pozycjami (asanami) połączonymi z łagodnym, świadomym oddechem. 

Nauczyciel przygotowuje sekwencje asan dostosowane do stopnia zaawansowania uczniów tak, by krok po kroku budować ich świadomość, uważność i sprawność. Zatrzymania w pozycjach pozwalają na poprawne ustawienie asany oraz poczucie się w niej komfortowo.

Pranayama – praca z oddechem – buduje świadomość jego przepływu w ciele, aktywizuje mięśnie oddechowe pomagając w nauce poprawnego wzorca oddechowego. Końcowy głęboki relaks rozluźnia całe ciało, wycisza układ nerwowy oraz uspokaja umysł. Praktyka bardzo dobrze przygotowuje do bardziej zaawansowanych zajęć.Popraw kondycję swojego ciała i umysłu już dziś! Zapisz się na jogę dla początkujących w naszej szkole w Piasecznie, a my pomożemy ci postawić pierwsze kroki na niezwykłej drodze, jaką jest praktyka jogi.