Zdrowy kręgosłup

  • Home
  • Zajęcia
  • Zdrowy kręgosłup

Jest to ośmiopoziomowy program ćwiczeń przeciwko bólom pleców, opracowany na podstawie wieloletniej współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy autorem systemu Joga w życiu codziennym, Paramhans Swami Maheshwaranandą, a zachodnimi lekarzami i fizjoterapeutami.

Niewłaściwa postawa i złe nawyki ruchowe powodują nadmierne obciążenie kręgosłupa. Następujące wskutek tego napięcie mięśniowe jest częstą przyczyną bólu pleców. Właśnie dlatego każda asana angażuje jakąś część kręgosłupa w ćwiczeniu. Znajdują się tutaj zarówno asany rozciągające i wzmacniające wykonywane w ruchu i statycznie prowadzone z odpowiednią relaksacją i z oddechem. Silne i elastyczne mięśnie stanowią ważną ochronę kręgosłupa i stawów. To dlatego regularne ćwiczenie jogi wg tej metody może zredukować symptomy problemów kręgosłupa w kilka tygodni.

Spokojna praktyka, mająca formę świadomej aktywnej medytacji, jest również treningiem uważności i koncentracji, które uwalniają nasz umysł z niepotrzebnych myśli, stresu i niepokoju.