Joga kręgosłupa

  • Home
  • Zajęcia
  • Joga kręgosłupa

Co mówi Twój kręgosłup?

Gdybyśmy spróbowali kiedyś policzyć, ile godzin w ciągu dnia spędzamy w jednej pozycji (w dzisiejszym świecie, najczęściej siedzącej), prawdopodobnie rząd wielkości uzyskanego wyniku przyprawiłby nas o zawrót głowy… albo, co bardziej prawdopodobne, o ból kręgosłupa. W trakcie dnia, utrzymywanie wyprostowanej postawy i odpowiedniego napięcia mięśni głębokich zdecydowanie nie jest naszym największym zmartwieniem, – przecież zawsze mamy mnóstwo pracy. Cierpią na tym właśnie nasze kręgosłupy. Spowodowane brakiem dbałości o odpowiednią postawę i ćwiczenia bóle pleców, na które narzeka tak wielu pracowników biurowych, nie są niczym innym, jak tylko skutkiem siedzącego trybu życia. 

Jeśli więc czujesz, że Twój kręgosłup domaga się uwagi, jeśli masz problem z bólem pleców, a może po prostu większość czasu spędzasz w jednej pozycji i wiesz, że najwyższy czas zapewnić sobie trochę ruchu, nie zastanawiaj się dłużej. Posłuchaj swojego ciała i wybierz zajęcia jogi kręgosłupa, które oferuje Przystanek Jogi w Piasecznie.

joga kręgosłupa

Dlaczego warto praktykować jogę kręgosłupa?

Regularna praktyka jogi kręgosłupa przyniesie Ci wiele korzyści. Joga pozytywnie wpłynie na Twoje ciało, zwiększając siłę i elastyczność mięśni i stawów, pogłębiając zakres wykonywanych ruchów, a także poprawiając ogólnie pojmowaną kondycję fizyczną i wydolność. Do tego, ćwiczenie jogi kręgosłupa pozwala do głębi się zrelaksować, wyciszając umysł. Podczas zajęć, łączymy płynne przejścia między asanami (pozycjami) z praktykami oddechowymi (pranayama). W Przystanku Jogi w Piasecznie, nasi wykwalifikowani nauczyciele przygotowują specjalne sekwencje vinyasa jogi, połączone z terapeutycznym zestawem asan (pozycji), które pomagają zadbać o nasz kręgosłup. Regularne uczestnictwo w zajęciach jogi kręgosłupa pozwala uelastycznić kręgosłup, wzmocnić gorset mięśniowy utrzymujący prawidłową postawę i zapobiegać bólom pleców. Praktyka bardzo dobrze wspomaga pracę z wadami postawy, pomaga powrócić do sprawności po urazach pleców, barków i ramion oraz zapobiec niekorzystnym zmianom spowodowanym naszym stylem życia. Zajęcia są również świetnym wprowadzeniem do bardziej zaawansowanej praktyki jogi, przez co są idealne dla osób początkujących. Praktyka składa się z trzech części: rozgrzewka skupiająca się na aktywizacji mięśni oddechowych i obudzeniu kręgosłupa, terapeutyczny zestaw asan skupiających się na uelastycznieniu, wzmocnieniu i tonizacji kręgosłupa, głęboki relaks.

joga dla kręgosłupa

Pomóż swojemu kręgosłupowi już dziś!

Pamiętaj, że najlepszym dniem, by zacząć coś nowego, jest dzisiaj! Nie pozwól, aby ból pleców powodował u Ciebie chroniczny dyskomfort, zadbaj o swoje ciało i umysł, by cieszyć się wspaniałymi efektami na długo. Boisz się, że nie jesteś wysportowany albo nie masz doświadczenia z jogą kręgosłupa? To nic! Zajęcia jogi dla kręgosłupa w Przystanku Jogi Piaseczno są doskonałym wstępem do dalszej przygody z praktyką jogi. Przyjdź na zajęcia i sam sprawdź, jak wiele może zmienić regularne ćwiczenie jogi. Nie pozwól czekać swojemu kręgosłupowi, w końcu to on trzyma ciało w pionie, a głowę na karku!