Joga w życiu codziennym

  • Home
  • Zajęcia
  • Joga w życiu codziennym

System Joga w Życiu Codziennym to jeden z najbardziej znanych i uznanych systemów jogi na całym świecie, stworzony przez Mistrza z Indii Vishwaguru Paramhans Swami Maheshwaranandę, którego głównym celem jest pomoc ludzkości w osiągnięciu zdrowia fizycznego, psychicznego, społecznego i duchowego.

To klasyczna joga, oparta na starożytnej wiedzy pochodzącej z samego źródła od himalajskich Joginów. Bazą każdych zajęć są ASANY /ćwiczenia fizyczne/, krótka PRANAJAMA / ćwiczenia oddechowe/, RELAKSACJA bądź MEDYTACJA oraz Starożytne Mantry – które prowadzą nas na głębsze poziomy, abyśmy mogli dotknąć naszej Jaźni, naszego „Ja”, czyli naszej Pierwotnej Natury za pomocą dźwięku i wibracji.

Praktyka jest prowadzona tak, aby miała formę świadomej aktywnej medytacji, jest treningiem uważności i koncentracji, które uwalniają nasz umysł z niepotrzebnych myśli, stresu i niepokoju.

Zajęcia te poprawiają jakość naszego życia, gdyż otwierają zdolność odczuwania Anandy /błogości/ w życiu codziennym co prowadzi nas do fizycznego i psychicznego zdrowia.

„Joga w życiu codziennym” jest dobra dla ludzi w każdym wieku i dowolnej fizycznej kondycji, zarówno dla początkujących jak i dla tych, którzy chcą pogłębić swoją praktykę jogi.