Kundalini Shakti

  • Home
  • Zajęcia
  • Kundalini Shakti

Zajęcia Kundalini Shakti są łagodniejszą wersją typowych zajęć Kundalini

Mają klasyczną strukturę; składają się z ćwiczeń, relaksacji i medytacji, jednak wstępem do tradycyjnej sesji, są rozluźniające ćwiczenia oparte na Metodzie Feldenkraisa lub elementy jogi tańca, w delikatny sposób działające na powięzi.

Tak zrelaksowane ciało jest lepiej przygotowane do wykonania kriji (określenie od słowa pochodzącego z sanskrytu i oznaczającego właściwe działanie). Krija jest zestawem ćwiczeń, które poprzez połączenie ruchu, oddechu, mudr (układów dłoni) i bandh kierujących energią życiową, wpływa na ciało, umysł i całą sferę emocjonalną, zwiększając świadomość samej/samego siebie. A to w dłuższej perspektywie może zmienić podejście do różnych wyzwań, sytuacji i relacji, z którymi stykamy się w życiu, sprawiając, że codzienność staje się łatwiejsza.

Spośród kliku tysięcy dostępnych zestawów, przedmiotem praktyki na zajęciach Kundalini Shakti są takie, które wymagają mniej fizycznego wysiłku, ale pozwalają skutecznie wzmocnić i rozciągnąć ciało, skorygować oddechowe wzorce i nauczyć szybkiego przywracania do stanu równowagi.

Całości dopełnia relaksacja i medytacja.

Zajęcia Kundalini Shakti z założenia są relaksujące, łagodne; towarzyszy im piękna muzyka (z reguły są to nowocześnie zaaranżowane wykonania mantr).

Tu i teraz możesz wyciszyć się, odpocząć i rozluźnić po aktywnym dniu, jednocześnie dostarczając sobie energii do działania na nadchodzący tydzień.